Na co zwrócić uwagę wybierając apart hotel Warszawa?

Na co zwrócić uwagę wybierając apart hotel Warszawa?

W czasie wyjazdu wakacyjnego czy podróży biznesowej warto zapewnić sobie jak najlepsze warunki do wypoczynku. Zamiast nocować w hotelach czy pensjonatach, gdzie nie zawsze dba się o odpowiednie standardy, lepiej zdecydować się na apart hotel Warszawa. To obiekt hotelowy, w którym obsługa stoi na najwyższym poziomie i oferuje się liczne udogodnienia, które sprawiają, że goście mogą zrelaksować się w najlepszych możliwych warunkach. Na terenie stolicy funkcjonuje ich kilka, a my podpowiemy Wam na co zwracać uwagę przy wyborze tego, w którym będziecie chcieli się zatrzymać.

Aspekty, które trzeba wziąć pod uwagę wybierając apart hotel Warszawa

  • Cena – oczywiście to jedno z pierwszych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę. Z reguły za nocleg w apart hotel Warszawa trzeba zapłacić nieco więcej, niż za standardowy pokój hotelowy. Niemniej jednak, do dyspozycji otrzymujemy przestronny apartament, na który składają się kuchnia, łazienka, salon i jedna lub dwie sypialnie. W dodatku każde z pomieszczeń jest świetnie wyposażone. Za komfort trzeba zapłacić, ale w zamian zyskujemy świetne warunki do relaksu. Jeżeli chodzi o ceny proponowane przez poszczególne obiekty, to rozbieżność między nimi jest naprawdę niewielka, a wpływ na nią mają głównie: lokalizacja, wyposażenie, posiłki wliczone bądź nie w cenę wynajmu itp. Nie opłaca się jednak kusić na niższą cenę, gdy będziemy musieli przejechać pół miasta, by dotrzeć do centrum.
  • Lokalizacja – to kolejna rzecz, którą trzeba sprawdzić. Położenie obiektu ma niemałe znaczenie, zwłaszcza gdy zamierzamy codziennie chodzić na spotkania biznesowe lub zwiedzać stolicę. Warto zatem wybrać apart hotel w Warszawie, który będzie zlokalizowany blisko centrum miasta (bądź w samym jego środku) lub połączeń komunikacyjnych np. stacji metra czy przystanku tramwajowego. Dzięki temu poruszanie się po Warszawie będzie łatwe, szybkie i przyjemne.
  • Standardy – z reguły właściciele apartamentów hotelowych jasno określają standardy, jakich można się spodziewać w lokalu i informują o nich na swojej stronie internetowej. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie by je skonfrontować z rzeczywistością. Jak to zrobić? Wystarczy sprawdzić ilość gwiazdek lokalu, obejrzeć galerię zdjęć, dopytać o wyposażenie w trakcie rozmowy telefonicznej lub zapoznać się z opiniami zamieszczonymi w Internecie. Przeważająca część zadowolonych gości nie może się mylić, więc warto im zaufać i zdecydować się na apart hotel Warszawa, który polecają (my rekomendujemy Residence St. Andrews).
  • Doba hotelowa i recepcja – wybierając lokal, w którym będziemy chcieli się zatrzymać, powinniśmy sprawdzić ile trwa doba hotelowa i kiedy się rozpoczyna oraz kończy. To bardzo ważne, gdy np. planujemy zakwaterować się w godzinach nocnych. Wtedy przydałaby się też czynna recepcja. W większości hoteli pracuje ona całą dobę, ale warto dopytać o ten aspekt. Informacje na ten temat znajdziemy na stronie internetowej wybranego apart hotelu w Warszawie, jednak by zyskać większą pewność można zadzwonić i we wszystkim się zorientować.
  • Udogodnienia – najczęściej każdy apart hotel Warszawa proponuje mnóstwo podstawowych udogodnień dostępnych dla każdego z gości. Niemniej jednak, w ofercie można znaleźć i takie, za które należy dodatkowo zapłacić. Dlatego lepiej już na samym początku upewnić się, które z nich zostały wliczone w cenę wynajmu.
  • Zaliczka czy zadatek – decydując się na wynajęcie apartamentu trzeba dowiedzieć się czy konieczne jest wpłacenie zaliczki czy zadatku. Ma to znaczenie przy niedopełnieniu warunków rezerwacji każdej ze stron. Przy zaliczce zwracana jest cała wpłacona suma, natomiast przy zadatku otrzymujemy jej podwójną wartość.