Największe atrakcje turystyczne Warszawy

Największe atrakcje turystyczne Warszawy

Wybierasz się do Warszawy, ale nie wiesz, gdzie skierować swoje kroki i co zwiedzić? Jest kilka miejsc, do których po prostu musisz zajrzeć! Nasze propozycje zamieszczamy niżej.

  1. Pałac Kultury i Nauki – przebywając w stolicy po prostu nie możesz nie skorzystać z okazji zobaczenia najwyższego budynku w Polsce. Mierzy 237 metrów, a zbudowany został w 1953 r. To dar Stalina dla mieszkańców Warszawy. Znajduje się niemal w samym centrum miasta, więc warto rozpocząć zwiedzanie właśnie od niego.
  2. Muzeum Powstania Warszawskiego – to pierwsze interaktywne muzeum na terenie Warszawy, które wykorzystuje dźwięk i obraz, aby oddać klimat towarzyszący żołnierzom w czasie walk. Efekty dźwiękowe i wyświetlane obrazy robią niesamowite wrażenie. Do tej pory w muzeum wystawiono ok. 1000 eksponatów oraz 1500 zdjęć i filmów. Wizyta w tym miejscu na długo pozostanie w Twojej pamięci.
  3. Centrum Nauki Kopernik – to interaktywne miejsce, które nosi cechy tradycyjnej wystawy muzealnej oraz laboratorium naukowego. Funkcjonuje w nim 8 stałych wystaw, a w pobliżu znajduje się Planetarium.
  4. Stare Miasto, czyli najstarsze miejsce w stolicy – w czasie wojny starówka została niemal w całości zniszczona, ale dość szybko udało się ją odrestaurować. Zachowano średniowieczny układ kamienic i przywrócono im dawny wygląd. Stare Miasto znajduje się między Placem Zamkowym a barbakanem. W 1980 r. wpisano go na listę zabytkowych obiektów UNESCO.
  5. Stadion Narodowy – każdy fan piłki nożnej musi wybrać się na największy stadion w Polsce. Obiekt wzniesiono w 2012 r. w miejscu dawnego stadionu X-lecia. Zbudowano go na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, których gospodarzami byli Polska wraz z Ukrainą. Posiada 59 tys. miejsc siedzących dla kibiców, niemniej jednak aktualnie na jego terenie organizuje się również mnóstwo koncertów.
  6. Łazienki Królewskie – to jeden z najpiękniejszych parków w Polsce. Cały kompleks, na który składają się piękne ogrody i pałace zbudowane w klasycystycznym stylu robią ogromne wrażenie. To miejsce, do którego chętnie wybierają się spacerowicze i osoby, które chcą wypocząć na świeżym powietrzu. Na terenie parku odbywają się także koncerty i plenery artystyczne.
  7. Multimedialny Park Fontann – to prawdziwa gratka dla miłośników efekciarskich widowisk z użyciem światła. Cztery fontanny, które się w nim znajdują tworzą cudowne iluminacje, których widok zapiera dech w piersiach. Niestety w okresie jesienno-zimowym są nieczynne. Park znajduje się niedaleko Zamku Królewskiego i starówki.
  8. Powązki – najsłynniejszy zabytkowy cmentarz w Polsce. Został stworzony w 1790 r. przez króla S.A. Poniatowskiego. Aktualnie zajmuje powierzchnię 44 hektarów. Spoczywają na nim zasłużeni Polacy, artyści, uczeni i bohaterowie narodowi.
  9. Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej – to jedne z najpiękniejszych europejskich ogrodów, których powierzchnia zajmuje 5 tys. m2.Tworzą je pergole i ścieżki układające się w labirynt. Ich największą atrakcję stanowi taras widokowy z przezroczystą podłogą. Co więcej, przez szklany dach można zajrzeć do wnętrza biblioteki.
  10. Pałac w Wilanowie – niegdysiejsza letnia rezydencja króla Jana III Sobieskiego i Augusta II to budowla utrzymana w stylu europejskiego baroku. Otoczona jest barokowym ogrodem włoskim i parkiem zaprojektowanym w stylu angielskim. Aktualnie na jego terenie odbywa się mnóstwo koncertów i wydarzeń kulturalnych.