Gdzie tanio i dobrze zjeść w Warszawie?

Gdzie tanio i dobrze zjeść w Warszawie?

Gdzie tanio i smacznie zjeść w Warszawie? To pytanie zadaje sobie mnóstwo turystów odwiedzających stolicę. Wbrew pozorom znalezienie knajpy oferującej dobre jedzenie w przystępnej cenie nie jest takie łatwe, dlatego postanowiliśmy przyjść z pomocą i stworzyć listę miejsc, do których warto zajrzeć, gdy dopadnie nas głód.

  • DU-ZA MI-HA – to jedna z najpopularniejszych w Warszawie restauracji z kuchnią wietnamską. Słynie z tego, że serwuje nie tylko smaczne jedzenie, ale i duże porcje, którymi można najeść się do syta. Ceny są naprawdę niewygórowane, a wybór dań w karcie ogromny. Restauracje zlokalizowane są przy ulicach: Widok 16, Złota 3 i jasna 24.
  • Bobby Burger – to propozycja dla osób, które chcą spróbować burgerów w wersji slow food. Są naprawdę smaczne, ponieważ pojawiają się w nich świeże warzywa i spora porcja dobrego jakościowo mięsa. Ceny burgerów uzależnione są od ich wielkości, ale utrzymują się na średnim poziomie. Bobby Burger znajdziemy przy następujących ulicach: Żurawia 32/34. Woronicza 44, Emilii Plater 47, Indiry Gandhi 19, Zwycięzców 17.
  • Małpi Biznes – knajpka, w której znajdziemy ogromny wybór kanapek i wrapów. To świetne miejsce, gdy chcemy szybko zjeść niedrogą przekąskę i napić się dobrej kawy. Małpi Biznes zlokalizowany jest na Dworcu Warszawa Powiśle.
  • Efes – to jedna z najlepszych restauracji z kuchnią turecką, w której można zjeść przepyszny kebab w wersji z łagodnym lub ostrym sosem. Oprócz niego w menu znajdziemy spory wybór tureckich dań podawanych w formie obiadowej. Lokal mieści się przy Alei Niepodległości 80 oraz przy ulicy Francuskiej 1.
  • Shabu Shabu – to restauracja serwująca azjatyckie kociołki z bulionami mięsnymi i warzywnymi. Warto dodać, że to pierwsza w Polsce knajpka typu Hot Pot, w której wybiera się bazę potrawy (w tym przypadku bulion) i resztę dodatków, a następnie samodzielnie przyrządza danie. Jak to możliwe? W blaty stołów wbudowane są płyty indukcyjne, na których można podgrzewać potrawę. Adres lokalu to Mokotowska 27.
  • Naleśnikarnia Mały Książe – to miejsce, w którym można zjeść wspaniałe naleśniki. Wybór jest ogromny a ceny bardzo atrakcyjne, więc miłośnicy tego typu dań koniecznie muszą do niej zajrzeć. Knajpa mieści się na Filipiny Płaskowickiej 44.
  • Green Peas Eco Bar&Coffee – lokal, do którego muszą zajrzeć miłośnicy ekologicznego jedzenia I zdrowej żywności. W ofercie pojawiają się propozycje idealne na śniadanie, obiad i kolacje. Wszystkie dania przygotowywane są z produktów kupowanych od właścicieli ekologicznych gospodarstw. Największe atuty tej restauracji to bogate menu, duże porcje i ceny, które zadowolą każdego. Knajpa mieści się na Szpitalnej 5.
  • Trattoria Toscana – restauracja serwująca kuchnie włoską. W szczególności warto w niej spróbować pasty oraz pizzy. Dania są smaczne a ich ceny dość przystępne. Adres to Chłodna 15.