Tanie noclegi w Warszawie. Kilka ciekawych propozycji.

Tanie noclegi w Warszawie. Kilka ciekawych propozycji.

W stolicy nietrudno o znalezienie noclegu. Niestety ceny w niektórych lokalach mogą przyprawić o zawrót głowy i zrujnować kieszeń. Dlatego też postanowiliśmy przygotować kilka ciekawych propozycji na tanie nocowanie. Zainteresowani? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

  1. Nocleg w hostelu – wbrew pozorom w niektórych hostelach panują naprawdę dobre warunki do wypoczynku. Wystarczy tylko dobrze poszukać. Co więcej, jeśli wynajmiemy pokój na spółkę z kilkoma osobami, to koszty będą jeszcze niższe, a o to przecież chodzi.
  2. Couchsurfing, czyli nocowanie w prywatnych domach mieszkańców – ten typ noclegów coraz bardziej zyskuje na popularności. Jak skorzystać z tego rozwiązania? Wystarczy zarejestrować się na platformie i dołączyć do społeczności. Jest to równoznaczne z tym, że sami w razie potrzeby zaoferujemy nocleg turystom. Niemniej jednak, w zamian za to będziemy mogli przenocować w domu jednej z osób należącej do grupy. Skorzystanie z oferty jest zupełnie darmowe.
  3. Noclegi za małą opłatą u właścicieli kamienic/studentów itp. – bazę ogłoszeń z takimi noclegami można znaleźć na stronie Airbnb.com, więc wystarczy przejrzeć oferty i wybrać tę, która odpowiada naszym potrzebom. Ceny za wynajem pokoju nieraz są tak niskie, że żal nie skorzystać.
  4. Noclegi w aparthotelach – to idealna opcja, gdy podróżujemy większą grupą. W takiej sytuacji zamiast pokoju można wynająć aparthotel, który zapewni wygodę i doskonałe warunki do wypoczynku. Wtedy koszty wynajmu rozkładają się na kilka osób i w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że wychodzi taniej, niż jakbyśmy wynajmowali kilka pokoi w hotelu.
  5. Campingi – do wyboru mamy dwie opcje nocowania: w wynajętym domku albo we własnym namiocie rozłożonym na polu namiotowym. Idealne rozwiązanie dla osób, które chcą odpocząć na łonie natury, natomiast Ci, którzy chcą zwiedzić stolicę i wybrać się do najpopularniejszych miejsc w mieście raczej nie będą zbytnio zachwyceni, ponieważ w większości przypadków campingi położone są na obrzeżach miast.