Najdziwniejsze atrakcje hotelowe – gdzie je znaleźć

Najdziwniejsze atrakcje hotelowe – gdzie je znaleźć

Hotel – definicja

Zacznijmy prosto i zwyczajnie od zdefiniowania czym jest hotel. Hotel jest obiektem, który oferuje usługi noclegowe za opłatą, według niektórych źródeł powinien dysponować co najmniej 10 pokojami. Każdy hotel musi również oferować podstawowe usługi gastronomiczne. Podsumowując hotel jest więc miejscem gdzie możemy przenocować i coś zjeść. Są to dwie niezbędne usługi hotelowe.

Aby hotel był popularny nie wystarczy jednak łóżko i talerz zupy. Potrzebne są też dodatkowe atrakcje, które przyciągną gości. Wśród mniej lub bardziej popularnych atrakcji można wymienić: basen i spa, salony masażu i siłownie, salony gier, pokój dla dzieci. W zależności od lokalizacji hotele mogą te oferować rejsy, wypożyczenie rowerów, organizacje wszelkiego rodzaju eventów etc. Pole do popisu jest naprawdę szerokie i hotel na bieżąco może tworzyć nowe usługi.

Najdziwniejsze atrakcje hotelowe – przykłady

Poniżej kilka przykładów na najdziwniejsze atrakcje hotelowe. Wyobraź sobie noc w więzieniu. Przeraża cię ta wizja, bez obaw, możesz zarezerwować nocleg w jednym z więzień, które zostało zaadaptowane na hotel. Taki pomysł pojawił się już  w Holandii i Rosji. A po takich emocjach gdybyś musiał się schłodzić pomyśl o wynajęciu pokoju w hotelu zrobionym z lodu i śniegu. Ale uwaga pokoje w tym hotelu nie mają drzwi tylko kurtyny. Gdybyś jednak wołał coś solidniejszego pomyśl o wizycie w Boliwii, hotel i jego wyposażenie w całości zrobione z soli – uwaga na zakaz lizania. Jeśli zamiast soli wolisz piasek sprawdź hotel Lotus na chińskiej pustyni, który oferuje przejażdżki po pustyni.

Jeśli tego typu hotele są dla ciebie zbyt przyziemne wybierz się do hotelu na drzewie w szwedzkiej miejscowości Harads lub znajdź swoje miejsce w labiryncie w środku hotelu-psa rasy beagle w Stanach Zjednoczonych. Gdy takie wysokości to nadal za mało spędź noc w holenderskim hotelu zlokalizowanym na dźwigu portowym na wysokości 18 metrów. A gdyby to całe podróżowanie cię zmęczyło będąc na w lotnisku w Monachium możesz się przespać w jednej specjalnie tam umieszczonej kabinie do spania.

Jeśli takie natłok wrażeń to dla ciebie za dużo i czujesz się przytłoczony rozważ nocleg w którymś z nowoczesnych hoteli oferujących komfortowy wypoczynek i troskliwą obsługę. Po prostu pogódź się z tym, że nawet najdziwniejsze atrakcje hotelowe nie są dla ciebie i szukaj miejsca gdzie poczujesz się jak w domu, czyli np. spokojnych domów wypoczynkowych . Pamiętaj, że nawet najbardziej ekstrawagancki hotel z wieloma dziwnymi atrakcjami nie da ci radości jeśli wnętrze cię przytłacza a obsługa hotelowa nie zwraca na ciebie uwagi.