Praca w hotelu – dlaczego warto

Praca w hotelu – dlaczego warto

Praca w hotelu – fakty i mity

Praca w hotelu wiąże się z duża ilością mitów i fałszywych przekonań. Dużo osób uważa tę pracę za ciężką i tutaj faktycznie mogą mieć rację ale pozostałe stereotypy zdecydowanie nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Przyjrzyjmy się bliżej obiegowym opiniom.

Pierwszą osobą, którą najczęściej spotkasz w hotelu to recepcjonista. Wiele osób uważa, że uśmiech recepcjonisty jest fałszywy i wymuszony a uprzejme dzień dobry grą pozorów. Jako, że nie każdy jet urodzonym aktorem wątpliwe by recepcjonista mógł co pięć minut grać jak z nut. Warto uwierzyć, że na stanowisku recepcjonisty pracuje osoba, która lubi pracę z ludźmi i chce umilić wam pobyt. Nie jest prawdą, że recepcjonista spędza dni na ciągłym użeraniu się z nieprzyjemnymi gośćmi i odpiera ataki paparazzi w przypadku gdy hotel gości sławne osoby.

Kelnerka pracująca w hotelowej restauracji nie jest sfrustrowaną kobietą po przejściach, która może napluć ci do talerza kiedy tego nie widzisz. Mimo, że praca kelnerki jet wymagająca, kelnerki hotelowe mogą  liczyć na napiwki i rozmowę z ciekawymi gośćmi. W dobrych hotelach kelnerki muszą znać przynajmniej jeden język obcy, jest to więc to również stanowisko rozwojowe.

Pokojówki hotelowe nie zajmują się przeszukiwaniem twojego bagażu celem znalezienia cennych łupów. Są osoby, które lubią dbać o czystość pokojów i komfort gości. Mimo dużej ilości pracy pokojówka może również liczyć na awans wewnątrz stanowisk hotelu. Znając język obcy i czerpiąc radość z kontaktu z ludźmi droga jest otwarta.

Wreszcie manager hotelu nie działa jak akwizytor, który za wszelką cenę chce ci wcisnąć tandetny towar. Taka strategia na dłuższa metę nie sprawdza się w prowadzeniu hotelu. Wyobraź sobie managera jako gospodarza, który gości cię w swoim domu i chce zapewnić ci wygodę. Manager jest dobrym organizatorem, który dba aby całość organizmu hotelowego działała jak w zegarku.

Praca w hotelu – bonusy

Praca w hotelu ma dużo plusów, związanych również z ciekawą lokalizacją hotelu. Duże miasta oferują wiele możliwości, dotyczy to zarówno rozwoju zawodowego jak i korzystania z atrakcji miast takich jak galerie sztuki, muzea, wystawy oraz życie miasta w ogóle. To właśnie do dużych miast przyjeżdża wiele ciekawych gości, mowa tu nie tylko o sławnych osobistościach ale i zwykłych ludziach pracujących w ciekawych branżach. Wydawać by się mogło, że małe hotelu nie oferują takich korzyści. Ale one też mają swoje plusy. W małym przytulnym hotelu nie ma tylu zajęć co w dużym, życie płynie spokojniej. Małe hotele są też często położne w atrakcyjnych krajobrazowo miejscach, w których można się zrelaksować na łonie natury.

Generalnie praca w hotelu na jakimkolwiek stanowisku jest pracą rozwojową. Można liczyć na awans w strukturach hotelu lub mając kwalifikacje i doświadczenie podróżować i szukać pracy w hotelach na całym świecie.