Orange Warsaw Festival hotel – gdzie szukać noclegu na czas wydarzenia?

Orange Warsaw Festival hotel – gdzie szukać noclegu na czas wydarzenia?

Orange Warsaw Festival przyciąga do stolicy tłumy fanów dobrej muzyki. W ubiegłym roku impreza była wyjątkowo udana, dlatego tegoroczne koncerty odbędą się w tym samy miejscu. Teoretycznie, podczas Orange Warsaw Festival hotel nie jest potrzebny, bo impreza trwa zaledwie dwa dni i zajmuje większość nocy. To wersja dla wyjątkowo wytrzymałych, w praktyce jednak każdy potrzebuje choć chwili odpoczynku. Gdzie zatem szukać noclegu na czas wydarzenia?

Orange Warsaw Festival – garść informacji o festiwalu

Orange Warsaw Festival to doroczna impreza, organizowana w stolicy Polski. Festiwal muzyczny odbywa się od 2008 roku, a jego tytularnym sponsorem jest Orange. Zebrana publiczność ma niepowtarzalną możliwość posłuchania na żywo muzyki największych światowych artystów. Na scenie pojawiają się także polscy wykonawcy, choć to nie oni wzbudzają największe emocje. Na imprezę przybywają rzesze fanów dobrej muzyki. Tegoroczny festiwal, po raz kolejny, odbędzie się na terenie Toru Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec. Wydarzenie planowane jest na 2 i 3 czerwca 2017 r., dlatego to najwyższy czas, by znaleźć Orange Warsaw Festival hotel.

Standardy warszawskich hoteli

Hotele warszawskie reprezentują różne standardy, choć w ostatnich latach obserwuje się wyraźne dążenie do zapewnienia klientom jak najlepszych warunków wypoczynku. Konkurencja jest niemała. Hoteli w Warszawie jest naprawdę dużo, ponieważ po pierwsze miasto zajmuje spory obszar, po drugie jest to stolica, więc przybywają do niej liczne wycieczki turystyczne a po trzecie odbywają się ogromne imprezy (np. wspomniany Orange Warsaw Festival czy wydarzenia sportowe na Stadionie Narodowym). W Warszawie załatwia się niekiedy sprawy urzędowe czy biznesowe, których rozwiązanie nie jest możliwe w mniejszych jednostkach administracyjnych. Ponadto, w stolicy znajduje się lotnisko, a niestety lotnisk, z których odbywałyby się loty we wszystkich kierunkach, mamy niewiele. Nie łatwo więc wybrać hotel w Warszawie, choć oczywiście decydującą rolę odgrywa lokalizacja i ceny. Podobnie w przypadku Orange Warsaw Festival hotel – wypoczywającym raczej nie będą potrzebne wymyślne atrakcje hotelowe, ponieważ większość czasu spędzą na koncertach. Potrzebne będą jednak smaczne, regenerujące posiłki i spokojny sen w komfortowych warunkach, a takie zapewnia m.in. znajdujący się w pobliżu Residence St Andrew’s Palace.

Orange Warsaw Festival hotel – gdzie szukać noclegu?

Najlepiej, gdyby hotel był zlokalizowany niedaleko Toru Wyścigów Konnych Warszawa-Sużewiec (wspomniany tor mieści się przy ulicy Puławskiej). 30 minut jazdy samochodem, jak na warszawskie warunki, jest jak najbardziej do przyjęcia. Warto szukać pokoi i apartamentów kilkuosobowych, wówczas koszt jest niższy, a raczej nikt nie wybiera się na koncerty samotnie. Istotne są posiłki, szczególnie śniadanie zjedzone po wyczerpującej nocy. Hotelu można poszukać w Internecie, ale warto również popytać znajomych, którzy w ubiegłych latach uczestniczyli w Orange Warsaw Festival.