Weekend w Warszawie – co robić, gdy na dworze plucha?

Weekend w Warszawie – co robić, gdy na dworze plucha?

Postanowiłaś spędzić weekend w stolicy w towarzystwie znajomych, ale okazało się, że pogoda jest tak kiepska, że zupełnie nie masz ochoty na wyjście z pokoju hotelowego? Niestety takie sytuacje też się zdarzają i musisz to zaakceptować. Niemniej nawet wtedy można miło spędzić weekend w Warszawie. Musisz tylko zorganizować sobie odpowiednią rozrywkę.

Weekend w Warszawie – jak się nie nudzić, gdy pogoda nie sprzyja?

  • Zaproś znajomych do siebie i urządźcie sobie seans filmowy. Wybierzcie ulubiony film lub serial. Do tego zorganizujcie gorącą herbatę lub czekoladę oraz trochę przekąsek.
  • Lubicie śpiewać? W takim razie urządźcie sobie małe karaoke. Wcale nie potrzebujecie specjalnego sprzętu – możecie włączyć ulubione hity i śpiewać razem z wykonawcą. Mało tego – jak jesteście odważni, to śpiewajcie a’capella.
  • Zagrajcie w statki, państwa-miasta lub kalambury. To gry, które zna każdy. Nie wymagają wielu przygotowań – potrzebne będą jedynie kartka, długopis i wyobraźnia.
  • Jeżeli wybraliście się na dłuższy weekend w Warszawie, to w niepogodę przygotujcie plan zwiedzania na kolejne dni. Przejrzyjcie strony w internecie, wyselekcjonujcie zabytki i atrakcje i ułóżcie trasę wycieczki. Nie dość, że sprawi wam to mnóstwo frajdy, to dodatkowo dowiecie się czegoś nowego o architekturze stolicy i dobrze spożytkujecie wolny czas.
  • Przygotujcie razem coś pysznego do jedzenia. Oczywiście ta opcja wchodzi w grę, gdy w wynajętym przez was apartamencie pojawia się aneks kuchenny. Druga sprawa – ktoś musi się poświęcić i pójść po zakupy, ale naprawdę warto. Nie dość, że przygotujecie coś smacznego, to na dodatek będziecie się przy tym świetnie bawić.
  • Oczywiście jeśli masz ochotę na to, by spędzić trochę czasu w samotności, to nic nie stoi na przeszkodzie. Zatop się w lekturze książki, którą zabrałeś w podróż, a jeśli nie masz żadnej pod ręką wybierz się do biblioteki lub pobliskiej księgarni. Na pewno znajdziesz tytuł, który wzbudzi twoje zainteresowanie.
  • Niestety zwiedzanie miasta w strugach deszczu nie jest dobrym rozwiązaniem, jednak zamiast tego możecie wyjść do kina, klubu, restauracji lub wybrać się na kręgle. Jeśli już wybrałeś się na weekend w Warszawie to nie zmarnuj tego czasu, tylko postaraj się go jak najlepiej wykorzystać. Nie chce ci się iść piesze? Wynajmijcie taksówkę lub skorzystajcie z komunikacji miejskiej.