Muzeum artystyczne w Warszawie – sprawdź, które warto odwiedzić

Muzeum artystyczne w Warszawie – sprawdź, które warto odwiedzić

W stolicy znajdziesz pełno muzeów, więc okazji do bliższego kontaktu z kulturą z pewnością ci nie zabraknie. Niemniej powinieneś wiedzieć, że można je podzielić na kilka rodzajów m.in.: historyczne, biograficzne, techniczne, wojskowe i artystyczne. Dziś skupimy się na tych ostatnich. Jakie muzeum artystyczne warto odwiedzić podczas wizyty w Warszawie? Kilka propozycji znajdziesz poniżej.

Muzeum artystyczne – miejsca, które powinieneś odwiedzić (propozycje)

  • Łazienki Królewskie – to XVIII-wieczny zespół pałacowo-ogrodowy wybudowany na polecenie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Na jego terenie znajduje się mnóstwo wspaniałych obiektów (m.in. Stara Pomarańczarnia, Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki, Ermitaż), pomników i rzeźb. Ponadto zwiedzający mogą podziwiać cztery wspaniałe ogrody: Ogród Królewski, Ogród Romantyczny, Ogród Modernistyczny oraz Ogród Chiński. Co więcej, w Łazienkach Królewskich organizuje się mnóstwo wydarzeń kulturalnych, więc zwiedzając je na pewno nie będziesz się nudził.
  • Muzeum Domków dla Lalek – wspaniałe miejsce, które funkcjonuje od niedawna, bo od zeszłego roku. Na zbiory składa się ponad 100 domków z różnych epok, miniatur i zabawek. Egzemplarze pochodzą z najróżniejszych krajów. To muzeum artystyczne, do którego warto wybrać się z dzieckiem (więcej o tym muzeum znajdziesz na muzeumdomkow.pl), zwłaszcza że na miejscu odbywają się warsztaty i lekcje edukacyjne.
  • Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego – miejsce, w którym można podziwiać prace (grafiki, fotografie i obrazy) o tematyce satyrycznej. Kolekcja liczy niemal 20 tys. dzieł, wśród których pojawiają się zarówno prace pochodzące z XVIII w., jaki i współczesne.
  • Muzeum Narodowe w Warszawie – jedno z największych muzeów sztuki w Polsce. Na ekspozycjach można podziwiać m.in. obrazy polskich i zagranicznych artystów, zbiory sztuki starożytnej, średniowiecznej, orientalnej oraz zbiory numizmatyczne. Zgromadzona kolekcja jest przeogromna i różnorodna, więc naprawdę warto odwiedzić to muzeum artystyczne, bo każdy znajdzie w nim coś, co go zainteresuje.