Trudny gość hotelowy – jak sobie radzić

Trudny gość hotelowy – jak sobie radzić

Trudny gość hotelowy – uzasadnione pretensje

Praca w hotelarstwie to praca bardzo wymagająca, która z pewnością nie należy do łatwych i przyjemnych. Jest to jednak także praca wdzięczna, w której można łatwo awansować oraz poznać wiele ciekawych osób i miejsc. Mając przecież odpowiednie wykształcenie i nawet trochę doświadczenia można przecież w łatwy sposób poznać nowe miejsca i jednocześnie zarobić trochę pieniędzy. Nie należy także zapominać o satysfakcji czerpanej z dobrze wykonywanych obowiązków oraz radości z zadowolenia gości hotelowych. Co ciekawe, to właśnie postawa i zachowanie gości hotelowych sprawia w dużej mierze, że praca jest dla pełna satysfakcji i radośnie podejmowanych wyzwań lub staje się nieznośną udręką. Goście hotelowi mogą sprawić, że nasze codzienne obowiązki będą dla nas przyjemne lub staną się koszmarne. Jedną z trudniejszych sytuacji jest moment kiedy trudny gość hotelowy przychodzi do nas z pretensjami.

W takiej sytuacji musimy się przede wszystkim zastanowić i ocenić czy trudny gość hotelowy ma uzasadnione pretensje czy też chce po prostu coś ugrać na swoim niczym nieuzasadnionym zachowaniu. Jeśli udaje nam się jasno określić czy pretensje gościa są uzasadnione od razu możemy odpowiednio zareagować. W przypadku gdy nieprzyjemna sytuacja faktycznie się zdarzyła musimy zrobić wszystko, aby naprawić sytuację oraz jeśli doszło do niej z naszej winy jakoś zrekompensować gościowi nieprzyjemne doświadczenia. Taka sytuacja nie musi oznaczyć katastrofy. Jeśli odpowiednio do niej podejdziemy i w konstruktywny sposób ją rozwiążemy możemy liczyć na to, że gość będzie zadowolony i wróci do naszego hotelu. Dzięki zaistniałej sytuacji będziemy także znali słabsze strony obsługi hotelowej czy problemy jakie mogą wyniknąć. Z takiej sytuacji możemy się zatem naprawdę dużo nauczyć.

Trudny gość hotelowy – sposoby postępowania

Trudny gość hotelowy, która ma jednak nieuzasadnione pretensje to już zupełnie inna sprawa, która wymaga innego podejścia. Gość z nieuzasadnionymi pretensjami z pewnością chce nas naciągnąć i ma jakiś ukryty cel. Być może liczy na wymuszenie jakiegoś rabatu czy rekompensaty, albo z jakiegoś powodu zależy mu na zniszczeniu reputacji hotelu. Bez względu na motywy musimy do takiej sytuacji podejść całkiem na poważnie i wykazać się cierpliwością i opanowaniem.