Jak tanio zwiedzić Warszawę? Darmowe atrakcje, które warto zobaczyć

Jak tanio zwiedzić Warszawę? Darmowe atrakcje, które warto zobaczyć

W Warszawie jest mnóstwo pięknych miejsc, także darmowych, które warto zobaczyć. Jeśli chcesz dowiedzieć się dokąd warto się wybrać, to zapoznaj się z treścią tegoż artykułu. Zwracamy uwagę na kilka atrakcji, które powinny stanowić obowiązkową pozycję na liście wycieczek po stolicy. Większość z nich to muzea, które będą stanowić nie lada gratkę dla osób, które interesują się historią i kulturą. Zapraszamy!

W poniedziałki bezpłatnie można zwiedzić Muzeum Kolejnictwa oraz Muzeum Plakatu. Oprócz nich warto się wybrać do Muzeum Powstania Warszawskiego, które wykorzystuje się nowoczesne techniki audiowizualne. Jeżeli zaś chodzi o wtorek to za darmo można wejść do Muzeum Narodowego i Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. Natomiast czwartek pod względem zwiedzania jest najciekawszy i zapewniający najwięcej możliwości. Tego dnia można za darmo odwiedzić: Muzeum Historii Żydów Polskich, Narodową Galerię Sztuki Zachęta, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Królikarnię, Muzeum Niepodległości, Łazienki Królewskie, Muzeum Więzienia Pawiak. Ponadto w czwartki obowiązuje bezpłatne wejście do Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Muzeum Woli, Muzeum Ordynariatu Polowego oraz Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego.

Z kolei w sobotę koniecznie trzeba zajrzeć do Państwowego Muzeum Etnograficznego, Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Sportu i Turystyki. A w niedzielę obowiązkowo należy odwiedzić Zamek Królewski, Państwowe Muzeum Archeologiczne, Muzeum Fryderyka Chopina i Fotoplastikon Warszawski.