Apartament typu Executive

Apartament typu Executive

Rodzaje apartamentów hotelowych – apartament typu Executive

Apartamenty hotelowe kojarzą się z komfortem, luksusem i przestrzenią. To znacznie więcej niż standardowy pokój hotelowy. Na pobyt w apartamencie decydują się zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby prowadzące sprawy biznesowe. Wspomniany pobyt nie musi być długi, ale pełne wykorzystanie bogatego wyposażenia i skorzystanie z opcji samodzielnego przygotowywania posiłków możliwe jest podczas pobytów długoterminowych. Apartamenty hotelowe, szczególnie apartament typu Executive, cieszą się dużą popularnością.

Jakie oczekiwania względem apartamentów mają goście hotelowi?

Osoba poszukująca apartamentu bierze pod uwagę zarówno lokalizację hotelu, jak i obowiązujące w nim ceny. Kolejnym kryterium jest wielkość apartamentu, a więc liczba pomieszczeń i liczba łóżek. W dalszej kolejności klienci zwracają uwagę na wyposażenie i oferowane udogodnienia. Apartament typu Executive powinien być miejscem przestronnym, luksusowym, a przy tym cichym i bezpiecznym. Pamiętajmy, że na wynajem apartamentów często decydują się rodziny z małymi dziećmi. Dla nich ważne jest, by dziecko jadło wartościowe, przygotowane przez rodziców posiłki, miało miejsce do zabawy i było bezpieczne. W tym przypadku ważne jest także, by rodzice mieli do dyspozycji krzesełko do karmienia, pralkę czy żelazko, jako że dzieci często się brudzą.

Apartament typu Executive – czy spełnia oczekiwania?

Na pewno jest to jeden z najbardziej luksusowych apartamentów hotelowych. Zachwyt wzbudzają zarówno udostępnione sprzęty, jak i meble oraz wystrój pomieszczeń (tapety, firany, dodatki). Wnętrza są eleganckie, przestronne i komfortowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, by mieszkańcy mogli wypoczywać w intymnej, rodzinnej atmosferze – w ciszy i spokoju. Cisza i spokój nie oznaczają nudy, gdyż większość hoteli udostępnia dodatkowe atrakcje, takie jak restauracja, kręgielnia czy basen. W apartamencie z kolei można skorzystać z darmowego Wi-Fi, telewizji czy odtwarzacza DVD.

Przykładowy apartament typu Executive – wielkość, układ pomieszczeń

Za przykład posłuży apartament typu Executive udostępniony gościom hotelowym Residece St. Andrew’s Palace. Hotel oferuje luksusowe, elegancko wykończone i umeblowane apartamenty tego typu o powierzchni 85m2. Kuchnia, łazienka, salon i dwie sypialnie – tyle pomieszczeń obejmuje warszawski apartament typu Executive. Sypialnie są podwójne, co oznacza, iż w każdej z nich znajduje się łóżko małżeńskie. Na życzenie gości łóżka te mogą zostać zamienione na pojedyncze miejsca do spania. Apartament przeznaczony jest dla czterech osób, choć w salonie znajduje się rozkładana sofa, dzięki której możliwe jest przyjęcie dodatkowego gościa.

Wyposażenie przykładowego apartamentu

Na standardowe wyposażenie składają się łóżka, stół oraz krzesła. Obok mebli kuchennych stoją lodówka, kuchenka gazowa, pralka, zmywarka i kuchenka mikrofalowa. Nie brakuje zastawy stołowej ani czajnika elektrycznego. Goście mają do dyspozycji sprzęty kuchenne podobne do tych, jakich na co dzień używają do przygotowywania posiłków, dzięki czemu mogą czuć się swobodnie. Przykładowy apartament typu Executive to nowoczesny i klimatyzowany lokal, w którym nie brakuje umilaczy czasu, takich jak telewizja czy odtwarzacz DVD. Jeśli chodzi o łazienkę, goście mają do dyspozycji ręczniki, szampony i detergenty do mycia/prania. W łazience znajdują się także suszarka do włosów, suszarka na pranie oraz żelazko. Liczba udogodnień jest imponująca, dlatego też apartamenty tego typu są częstym wyborem gości hotelowych.