Pobyt z psem – hotele przyjazne zwierzętom

Pobyt z psem – hotele przyjazne zwierzętom

Atrakcje i udogodnienia hotelowe

Hotele w dzisiejszych czasach to bardzo często coś więcej niż tylko miejsce noclegowe czy restauracja. Coraz częściej zdarza się, że współczesne hotel to wielkie świątynie rozrywki, z których po prostu nie chce się wychodzić. Co więcej, hotele są tak wyposażone, że po prostu wychodzić wcale nie trzeba. Mamy przecież pokój, restaurację, kawiarnię, taras widokowy, siłownię, spa, basen, bilard, ale także kasyno, klub, dyskotekę, baseny termalne, strefy dla dziecka czy dla zwierząt. Nie zapominajmy także o takich udogodnieniach jak fryzjer, kwieciarnia, kosmetyczka czy masaż. We współczesnych hotelach mamy zatem wszystko i nie musimy po prostu wcale wychodzić na zewnątrz.

Co jednak z osobami, które planują pobyt z psem, czy wszystkie hotele są faktycznie przyjazne zwierzętom? Choć wydawałoby się, że we współczesnych hotelach faktycznie mamy wszystko często jednak nie uwzględniają one podstawowych potrzeb. To takich potrzeb należy z pewnością potrzeba podróżowania z naszym ukochanym czworonogiem. Dlatego nie dziwi fakt, że coraz więcej zapytań hotelowych dotyczy opcji pobytu z psem. Pobyt z psem to dla wielu osób konieczność i nie wyobrażają sobie one zupełnie innej możliwości. Dużo hoteli widząc w tym niszę stara się tworzyć środowisko przyjazne zwierzętom i umożliwia pobyt z psem. Jak w praktyce wygląda taki pobyt hotelowy z psem?

Pobyt z psem

Po pierwsze, decydując się na pobyt hotelowy z psem musimy wiedzieć jak dokładnie wyglądają warunki pobytu w wybranym przez nas hotelu. Każdy hotel jest inny, dysponuje inną przestrzenią i inną liczbą pracowników – a wszystkie te czynniki mogą w znaczący sposób wpływać na to jak będzie wyglądał nasz pobyt z psem w danym hotelu. Warto zatem z góry dokładnie dopytać o szczegóły takiego pobytu aby później nie mieć smutnych niespodzianek. Jak taki pobyt z psem może wyglądać w praktyce?

Przykładowo w naszym pokoju możemy znaleźć specjalną poduszkę dla psa i miskę. Pokój może mieć także całą strefę wydzieloną właśnie dla naszego zwierzaka. Poza legowiskiem i miską mogą się tam także znajdować  rzeczy do zabawy lub pielęgnacji. W pokoju pies może przebywać bez smyczy i kagańca, jednak w przestrzeniach ogólnodostępnych należy przede wszystkim o bezpieczeństwo innych gości hotelowych. W takim przypadku pies musi być prowadzony na smyczy, należy także pamiętać o wszystkich dodatkowych punktach regulaminu dotyczących właśnie pobytu z psem. Każdy hotel ma z reguły trochę inny regulamin, warto zatem się z nim wcześniej dokładnie zapoznać, aby nikogo nie narażać.