Jak znaleźć tanie i bezpieczne noclegi w Warszawie?

Jak znaleźć tanie i bezpieczne noclegi w Warszawie?

Szykujesz się do wyjazdu do stolicy i szukasz pokoju hotelowego, którego wynajęcie nie zrujnuje twoich finansów? Przygotowaliśmy kilka porad, dzięki którym bez problemu znajdziesz tanie i bezpieczne noclegi w Warszawie. Jesteś ciekaw, co przygotowaliśmy? W takim razie zapraszamy do dalszej lektury!

Sposoby na tanie i bezpieczne noclegi w Warszawie – wskazówki

  • Zamierzasz przenocować w nieznanym ci obiekcie hotelowym i nie jesteś pewien jego wiarygodność? Koniecznie zajrzyj do wykazu obiektów hotelarskich, w których zewidencjonowane są wszystkie tego typu lokale. Pamiętaj, że opis na stronie hotelu/ pensjonatu wcale nie musi odpowiadać rzeczywistości, więc lepiej zachować ostrożność.
  • Jak jeszcze możesz zweryfikować prawdziwość firmy oferującej usługi hotelarskie? Skorzystaj z Google Maps. Wystarczy, że wpiszesz interesujący cię adres i sprawdzisz, czy na zdjęciach wskazanej przez ciebie ulicy pojawia się obiekt o konkretnej nazwie.
  • Zaglądaj na fora internetowe i czytaj opinie pojawiające się w internecie. To bardzo dobry sposób, by znaleźć bezpieczne noclegi w Warszawie (świetne noclegi znajdziesz na stronie residencestandrews.pl). Rekomendacje mają ogromną moc, a wystawiona obiektowi ocena pozwoli ci podjąć ostateczną decyzję.
  • Zaprzyjaźnij się z takimi portalami jak: booking.com czy e-wczasy.pl. To bazy miejsc noclegowych, które pośredniczą w ich rezerwacji. Co więcej, znajdziesz na nich opinie i oceny innych wycieczkowiczów.
  • Wypróbuj couchsurfing. Co to jest? Najprościej mówiąc – udostępnianie darmowego miejsca noclegowego w swoim domu w zamian za możliwość skorzystania z tej opcji w przyszłości. Jak wynająć kwaterę? Wystarczy że wejdziesz na stronę, znajdziesz tą, która cię interesuje i skontaktujesz się z jej właścicielem. Bez obaw! System referencji jest mocno rozbudowany, więc oszustwa są mało prawdopodobne.
  • Rozważ nocleg w hostelu. Tego typu obiekty może nie oferują zbyt wielu wygód, ale stanowią bardzo dobrą opcję, gdy szukasz oszczędności.
  • Korzystaj z porównywarek cen. Wpisując odpowiednie parametry, na pewno szybko znajdziesz noclegi w Warszawie, które spełniają wszystkie określone przez ciebie kryteria. Możesz być pewien, że przejrzysta lista wyników ułatwi ci wybór.
  • Zapytaj o specjalne rabaty i promocje. Niektóre hotele, zwłaszcza poza sezonem, przygotowują atrakcyjne cenowo oferty, więc nie zaszkodzi o nie zapytać.
  • Rozważ wynajęcie pokoju na obrzeżach miasta. Kwatery mieszczące się w centrum stolicy są dość drogie, więc lepiej poszukać wolnych pokoi poza jego obszarem. Weź jednak pod uwagę to, że codzienne dojazdy i tak wiążą się z kosztami, więc lepiej podliczyć, co się bardziej opłaca – wynajęcie tańszego pokoju i dojeżdżanie do centrum czy nocleg w centrum miasta bez konieczności korzystania z taksówek bądź komunikacji miejskiej. Oczywiście o tym, że przejazd przez Warszawę w godzinach szczytu zajmie sporo czasu chyba nie musimy ci przypominać?
  • Przenocuj u rodziny lub znajomych. Jeśli znasz kogoś w stolicy, to zapytaj czy możesz za drobną opłatą zatrzymać się u niego. Z pewnością zapłacisz mniej niż za hotel, a dodatkowo zyskasz towarzysza rozmów i przewodnika po nieznanych zakątkach Warszawy.