Wyjazd integracyjny – o czym pamiętać

Wyjazd integracyjny – o czym pamiętać

Wyjazd integracyjny – organizacja

Wyjazd integracyjny to coraz częstszy pomysł na zorganizowanie czasu wolnego naszym pracownikom. Co ciekawe, coraz częściej nie potrzeba wcale specjalnej okazji aby zorganizować właśnie taki wyjazd. Jeszcze parę lat temu wyjazdy integracyjne odbywały się głównie z konkretnych okazji, takich jak urodziny firmy, różnego rodzaju święta czy udział we wspieraniu akcji charytatywnych. Obecnie wyjazdy integracyjne same w sobie są okazją i nie potrzeba wcale jakiegoś niezwykłego wydarzenia żeby je zorganizować.

Aby wyjazd integracyjny był faktycznie udany trzeba pomyśleć o jego organizacji znacznie wcześniej. Nad czym warto się dłużej zastanowić? Po pierwsze, powinniśmy ustalić wyraźny cel takiego wyjazdu oraz jego motyw przewodni. Czy chcemy aby grupa poznała się lepiej i wykorzystamy do tego jakieś ekstremalne sporty lub sytuacje czy zależy nam jednak na czymś innym? Po drugie, musimy znacznie wcześniej wybrać lokalizację, a więc miejsce noclegowe, ale także dodatkowe atrakcje. Co ważne, duża część takiego wyjazdu integracyjnego często odbywa się właśnie w miejscu gdzie nocujemy dlatego wybór właściwego hotelu czy domków jest tak ważny.

Wyjazd organizacyjne – atrakcje

Wyjazd integracyjny to jednak nie tylko sam hotel. Oczywiście warto zadbać aby nasz hotel był na odpowiednim poziomie i oferował usługi wysokiej jakości, w tym szczególnie ważne jest oczywiście wyżywienie. Nie należy jednak zapominać o specjalnych atrakcjach. W przypadku wyjazdów integracyjnych najczęściej wybierane atrakcje to takie, które pozwalają na działanie w grupie lub są związane z nauką czegoś nowego. Mamy zatem szereg różnego rodzaju gier zespołowych (tutaj szczególną popularnością cieszą się gry na świeżym powietrzu a także gry w których mamy kilka drużyn rywalizujących ze sobą), poza tym mamy także naukę na przykład jazdy na nartach, jeżdżenia na gokartach, śpiewania czy budowania domów z drewna. Pomysłów na zorganizowanie wyjazdu integracyjnego jest naprawdę bardzo wiele i z pewnością warto je dokładnie przemyśleć. Co ciekawe, powstaje coraz więcej firm, które specjalizują się właśnie w organizowaniu tego typu wyjazdów.