Co warto zobaczyć w Warszawie

Co warto zobaczyć w Warszawie

Co warto zobaczyć w Warszawie? Szybki przewodnik

Dokładne zwiedzenie tak dużego miasta, jakim jest Warszawa, zajmie dużo czasu, ale z pewnością nie będzie to czas stracony. Stolica Polski to miejsce, w którym znajduje się wiele zabytków, miejsc ciekawych przyrodniczo, znanych obiektów użytku publicznego. To tutaj odbywają się ważne imprezy sportowe, muzyczne i inne. Zatem, co warto zobaczyć w Warszawie?

Przygotuj się na dłuższy pobyt

Musisz wiedzieć, że atrakcji w Warszawie jest naprawdę sporo i nie sposób zobaczyć wszystkich w ciągu jednego dnia. Dlatego, jeśli chcesz zwiedzić zabytki, odwiedzić parki i ważniejsze ulice, wybrać się do teatru albo opery, zwiedzić giełdę papierów wartościowych, zobaczyć budynki rządzących i gmach telewizji, zwiedzić muzea, stadiony i jeszcze wziąć udział w koncercie, albo wybrać się do klubu – miejsce noclegowe okaże się niezbędne.

Szukając hotelu weź pod uwagę, że większość spośród tego, co warto zobaczyć w Warszawie, znajduje się w centralnej części miasta. Najlepszym wyborem będzie zatem hotel zlokalizowany w centrum.

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Wiele warszawskich zabytków zostało zniszczonych w latach wolny i okupacji, ale te, które się zachowały, również robią wrażenie.

Będąc w Warszawie, na pewno warto zwiedzić Rynek Starego Miasta i Plac Zamkowy, a obok tego Zamek Królewski. Warto odwiedzić także Zamek Ujazdowski, Pałac w Wilanowie oraz Łazienki Królewskie.

Ci, którzy lubią zwiedzać muzea, w Warszawie na pewno przyjemnie spędzą czas, gdyż tego typu obiektów jest tutaj mnóstwo. Warto wspomnieć przynajmniej o Muzeum Narodowym, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Techniki i Przemysłu, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Motoryzacji i Techniki czy Muzeum Kolejnictwa.

Co warto zobaczyć w Warszawie? Oczywiście także teatry, a przynajmniej najważniejsze z nich, czyli Teatr Narodowy, Teatr Wielki, Teatr Muzyczny czy Teatr Lalka. Ciekawym doświadczeniem będzie udział w spektaklu operowym.

Oczywiście warto również odwiedzić obiekty nieco nowsze, m.in. Pałac Kultury i Nauki czy Centrum Nauki Kopernik. Wizyta w Centrum Nauki Kopernik to nie tylko zwiedzanie, ale również udział w warsztatach, pokazach, możliwość nauki poprzez zabawę.

Ponadto każdy, kto przyjeżdża do stolicy, powinien znaleźć czas na odwiedzenie stadionu PGE Narodowy, zwiedzenie Pałacu Prezydenckiego, Giełdy Papierów Narodowych, gmachu Telewizji Polskiej, a nawet wizytę w Złotych Trasach, czyli najbardziej znanym kompleksie biurowo-handlowo-rozrywkowym w Warszawie.