Warszawskie strefy kibica

Warszawskie strefy kibica

Warszawskie strefy kibica – garść informacji

Wielu Warszawiaków odlicza już czas do kolejnych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018. Z informacji, jakie docierają do Urzędu Miasta, można stwierdzić, że w czasie piłkarskiego święta do stolicy Polski zawita wielu obcokrajowców. W związku z tym władze Warszawy postanowiły zorganizować dzielnicowe strefy kibica, w których będzie możliwe obejrzenie meczów nie tylko reprezentacji Polski, ale wszystkich zmagań. Wszyscy pasjonaci piłkarscy z całego świata, którzy zawitają pod koniec czerwca do naszego kraju, będą mogli śledzić zmagania swoich zespołów.

Dzielnicowe kibicowanie

strefy kibicaWarszawskie strefy kibica będą podzielone na poszczególne dzielnice miasta. Dzięki temu zarówno mieszkańcy miasta, jak i osoby przyjezdne będą mogły znaleźć najbliższą strefę kibica i wspólnie świętować piłkarskie zmagania wszystkich drużyn. Dzielnice, w których będzie można obejrzeć widowisko to:

  • Bemowo – Amfiteatr im. Michaela Jacksona, ul. Raginisa,
  • Bielany – Serek Bielański (teren przy stacji metra Słodowiec),
  • Targówek – Park Bródnowski,
  • Praga-Południe – przy Centrum Handlowym Promenada,
  • Śródmieście – przy Pałacu Kultury i Nauki (od strony Al. Jerozolimskich),
  • Ursynów – Kopa Cwila,
  • Wola – Amfiteatr w Parku Sowińskiego/Park Moczydło.

Polska reprezentacja

Warszawskie strefy kibica na pewno będą wypełnione po brzegi. Polska reprezentacja gra na wysokim poziomie, a radość z piłkarskiego święta już jest widoczna w mediach i na ulicach polskich miast. Co prawda wielu Polaków zdaje sobie sprawę z faktu, że Polska drużna ma przed sobą ciężką grupę, to jednak serca kibiców są wypełnione nadzieją. Po 12 latach Polska dołączyła do grona 32 najlepszych drużyn świata. Pierwsze spotkanie Polacy zagrają 19 czerwca w Moskwie z Senegalem. Pozytywne emocje, szczególnie te związane ze sportem, warto dzielić z innymi ludźmi. Warszawa zachęca mieszkańców, ale również wszystkich kibiców do wspólnej zabawy.

Oprócz wielkich emocji związanych ze zmaganiami biało-czerwonych, we wszystkich strefach na odwiedzających mieszkańców i turystów czekać będą dodatkowe atrakcje – gry, konkursy z nagrodami, animacje oraz różnego rodzaju zabawy skierowane do najmłodszych kibiców. Dla głodnych nie tylko piłkarskich wrażeń przygotowane będą również punkty gastronomiczne z przekąskami i napojami.