Podróż po Warszawie

Podróż po Warszawie

Podróż po Warszawie nietradycyjnymi środkami transportu

Planujesz zwiedzanie Warszawy, jednak nie uśmiecha Ci się pokonywanie długich tras pieszo, taksówką lub przepełnioną komunikacją miejską? Koniecznie skorzystaj z jednego z nietradycyjnych środków transportu, które funkcjonują w stolicy. Jest ich kilka, więc możliwości wyboru masz spore. Co więcej, krótką charakterystykę każdego z nich znajdziesz w dalszej części tego artykułu!

Dorożki – turyści mogą z nich korzystać przez cały rok. Przejażdżka odbywa się ulicami warszawskiej Starówki. Najczęściej czekają na Placu Zamkowym. Cena za jeden przejazd podlega negocjacji, jednak utrzymuje się w granicach ok. 100 zł.

Turystyczna linia T – to nic innego jak promocyjny tramwaj, który w okresie wakacyjnym kursuje przez centrum miasta oraz jego prawobrzeżną część. Wycieczka rozpoczyna się i kończy na Placu Narutowicza, więc to tam powinieneś czekać, jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem właśnie z tego środka transportu. Warto dodać, że miasto można podziwiać podczas jazdy lub wysiąść na wybranym przez siebie przystanku. A owszem, jest to oglądać, bo przy ulicach, którymi przejeżdża tramwaj zlokalizowanych jest mnóstwo wspaniałych zabytków i atrakcji, które nie pozwolą Ci się nudzić! Musisz również wiedzieć, że wnętrze tramwaju jest naprawdę stylowo urządzone, a w jego wnętrzu znajdziesz pianino, świetnej jakości system nagłośnienia, bezprzewodowy internet oraz monitory LCD. Widok naprawdę robi wrażenie.

Kolejka staromiejska – to kolejna pozycja na naszej liście alternatywnych środków transportu. W czasie wakacji kursuje codziennie, a poza sezonem wyłącznie w weekendy. Przejazd ulicami Starego i Nowego Miasta trwa pół godziny, a w jego trakcie przewodnik opowiada o miejscach i budowlach, na które warto zwrócić szczególną uwagę. Kurs rozpoczyna się i kończy na Placu Zamkowym. Ceny biletów wahają się między 25-20 zł, w zależności od tego, czy jest to bilet normalny, ulgowy czy grupowy.

Warsaw City-Tour – to piętrowy autobus, który zabierze Cię na dwugodzinną przejażdżkę po najpiękniejszych zakątkach Warszawy. Na trasie znajdziesz mnóstwo pałaców, kościołów, parków, muzeów, pomników, zabytkowych cmentarzy itp. Co ważne, możesz wysiąść na dowolnym przystanku, a po czasie ponownie wsiąść do autobusu i udać się w dalszą drogę. Poza tym, w trakcie wycieczki możesz dowiedzieć się mnóstwa ciekawych informacji o mijanych obiektach, bo w jego wnętrzu dostępne są audio-przewodniki obsługujące aż 12 różnych języków! Zastanawiasz się pewnie, ile będzie Cię kosztować taka wyprawa. Cena biletu sięga 40-80 zł.