Parki w Warszawie: gdzie odpocząć na łonie natury?

Parki w Warszawie: gdzie odpocząć na łonie natury?

Lubisz spędzać wolny czas na łonie natury? Wybierz się do tętniącego zielenią parku! Nie wiesz, gdzie skierować swoje kroki? W podjęciu decyzji pomoże ci przygotowane przez nas zestawienie. Wiemy, które parki w Warszawie warto odwiedzić i mamy nadzieję, że i tobie przypadną do gustu.

Parki w Warszawie – wybrane propozycje

Świeże powietrze, zieleń drzew i traw, cudownie pachnące kwiaty – parki to idealna przestrzeń do relaksu. Te, do których w szczególności powinieneś zajrzeć to:

  • Park Skaryszewski im. Ignacego Paderewskiego – znajdziesz go niedaleko Stadionu Narodowego, w dzielnicy Praga Południe. To zabytkowy park krajobrazowy utworzony w latach 1905-1922 przez Franciszka Szaniora. To rozległy obszar o wielkości niemal 60 ha. Na jego ternie znajdziesz liczne popiersia, rzeźby, pomniki i upamiętniające kamienie. Ponadto możesz skorzystać z placu zabaw i popływać rowerkami wodnymi na stawach. To miejsce przystosowane do pieszych i rowerowych wycieczek.
  • Kępa Potocka – znajduje się na Bielanach. To 18-hektarowy teren rekreacyjno-wypoczynkowy zaprojektowany przez Karola Kozłowskiego i Elżbietę Jankowską. Utworzony w latach 60. XX w. W jego centralnej części mieści się starorzecze Wisły. Obszar obfituje w ścieżki rowerowe, liczne alejki i ławeczki. Oczywiście stworzono w nim również plac zabaw. Z pewnością nie wyjdziesz z niego głodny, bo niedaleko „kanałku” funkcjonuje niewielki pawilon z punktem gastronomicznym.
  • Park Agrykola – omawiając parki w Warszawie nie możemy nie wspomnieć i o nim. Usytuowany niedaleko Łazienek Królewskich, w dzielnicy Śródmieście, na Ujazdowie. Warto się do niego wybrać, by móc podziwiać wspaniałą panoramę Zamku Ujazdowskiego. Obszar jest stosunkowo niewielki, bo ma niecałe 5 ha, ale jego zagospodarowanie przestrzenne jest naprawdę imponujące.
  • Park Moczydło – to 20-hektarowy teren na Woli. Pełno w nim alejek spacerowych, ławek, zbiorników wodnych oraz ścieżek rowerowych. Jego projektanci postarali się także o plac zabaw dla dzieciaków oraz obiekty sportowe, takie jak boisko i kort. Dodamy tylko, że w jego pobliżu planowane jest wykonanie stacji metra, dzięki której dotarcie do niego zajmie kilka/kilkanaście minut.
  • Ogród Saski – wśród naszego zestawienia parków w Warszawie nie mogło zabraknąć i jego. To 15-hektarowa przestrzeń obfitująca w zacienione alejki, zabytkowe rzeźby i pomniki oraz cudowne fontanny. Oczywiście na jego terenie funkcjonuje plac zabaw. To idealne miejsce do wyciszenia się i spotkania z kulturą.
  • Ogród Karasińskich – to nasza ostatnia propozycja. Ogród znajduje się w dzielnicy Śródmieście, a jego kluczowy element stanowi barokowy Pałac Karasińskich. Odwiedzającego osoby mogą przechadzać się odremontowanymi ścieżkami, spoglądać na rozciągającą się tafle stawów oraz spędzić miło czas ze swoimi pociechami na placu zabaw.