Mieszkanie w Warszawie – plusy i minusy rozwiązania

Mieszkanie w Warszawie – plusy i minusy rozwiązania

Planujesz przenieść się na stałe do stolicy? Musisz wiedzieć, że mieszkanie w Warszawie ma swoje plusy i minusy. O jednych i drugich rozprawiamy w dalszej części artykułu, zatem zapraszamy do lektury!

Mieszkanie w Warszawie – atuty

Na początek napiszemy kilka słów o zaletach. Jedną z najważniejszych z nich są bez wątpienia ogromne możliwości, zwłaszcza w kwestii znalezienia pracy. Rynek jest ogromny, pracodawców i inwestorów pełno, więc o zatrudnienie na dobrym stanowisku nietrudno. W dużym mieście zdecydowanie łatwiej zrobić karierę, piąć się po jej szczeblach i rozwijać się na polach zawodowych. Kolejny plus stanowi szeroki dostęp do kultury i rozrywki. W stolicy funkcjonuje mnóstwo teatrów, muzeów, galerii sztuki, poza tym cyklicznie odbywają się przeróżne festiwale. To właśnie tam często znani artyści grają swoje koncerty, więc jeśli zdecydujesz się na mieszkanie w Warszawie zyskasz możliwość obejrzenia i posłuchania ich na żywo.

Co jeszcze zyskasz? Będziesz w centrum wydarzeń, a jednocześnie staniesz się anonimowy. Stolica to miejsce, gdzie nikogo nie dziwi nietypowy ubiór czy oryginalna fryzura. A zatem, będziesz mógł bez skrępowania przechadzać się ulicami miasta nie obawiając się, że nagle wzbudzisz czyjąś ciekawość, z czym z pewnością byś się spotkał na wsiach czy w małych miasteczkach. Zyskasz też szansę poznania nowych kultur i tradycji oraz obycia się z nieznanym ci językiem. Chyba w żadnym innym miejscu w Polsce nie mieszka tylu obcokrajowców, co właśnie tam.

Dodamy jeszcze, że mieszkanie w Warszawie dobrze rokuje pod biznes i inwestycje (dowiedz się więcej o mieszkaniu w Warszawie). Stolica znajduje się niemal w centrum kraju, ma też duże lotnisko i świetnie działającą komunikację miejską, więc załatwianie interesów zagranicą czy w innym mieście nie stanowi większego problemu. Ponadto finansowanie przebiega zdecydowanie szybciej, a powierzchnie biurowe są obszerniejsze i atrakcyjniejsze niż w innych miastach.

Mieszkanie w Warszawie – wady

Naturalnie życie w Warszawie ma też swoje minusy. Mowa m.in. o wysokich kosztach utrzymania, sporym zanieczyszczeniu środowiska, wynikającym z ogromnego ruchu samochodów, codziennych korkach w godzinach szczytu i marnotrawieniu czasu, który trzeba poświęcić na dojazd do pracy, sklepu itp. Wspomnieć trzeba również o dość wyraźnym i szkodliwym promieniowaniu pochodzącym m.in. z ogromnej ilości sieci elektrycznych, mało atrakcyjnym centrum, średnio rozplanowanej zabudowie i bardzo powolnym realizowaniu inwestycji komunikacyjnych. Nie zmienia to jednak faktu, że Warszawa to miasto, które ma swój niepowtarzalny klimat i zapewnia wszystko, co potrzebne by osiągnąć sukces zawodowy.