Luksusowe hotele na świecie

Luksusowe hotele na świecie

Najbardziej luksusowe hotele na świecie

Hoteli o wysokim standardzie jest na całym świecie mnóstwo, jednak istnieje kilka takich, które wyglądają naprawdę imponująco. To ekskluzywne i bardzo prestiżowe kwatery, na których wynajęcie stać tylko najbogatszych. Listę tych najokazalszych znajdziesz poniżej.

  1. Emirates Palace w Abu Dabi – to hotel, którego wzniesienie kosztowało ok. 3 miliardów dolarów! Na jego terenie funkcjonuje niemal 400 apartamentów i 40 sal konferencyjnych. Wnętrze robi ogromne wrażenie, a luksus jest widoczny dosłownie na każdym kroku. Podłogi i schody wykonano z marmuru, sprowadzonego aż z 13 krajów, z kolei pod sufitami wiszą kryształowe żyrandole. Oczywiście każdy z apartamentów jest doskonale wyposażony, a obsługa stoi na iście królewskim poziomie. Co więcej, do dyspozycji gości pozostają: piaszczysta plaża, baseny, SPA oraz mnóstwo innych atrakcji, dzięki którym można dobrze wypocząć i należycie się zrelaksować.
  2. Mardan Palac Hotel w Turcji – budowa hotelu pochłonęła niemal 2 miliardy dolarów, a sfinansował ją rosyjski biznesmen. Obiekt działa od 2009 r. Jedną z jego największych atrakcji jest ogromny basen, który może pomieścić nawet 1000 osób. Co więcej, do utworzenia jego plaży sprowadzono 9 ton białego piasku z samego Egiptu. Wnętrze jest pełne przepychu – wszędzie pojawiają się: złoto, włoski marmur i kryształy. Zatrzymujące się tu osoby mogą liczyć na wysokiej jakości obsługę, włącznie z dyspozycyjnością kamerdynera przez 24 h/dobę. Warto dodać, że na terenie hotelu działa 10 restauracji, 17 barów, akwarium z egzotycznymi gatunkami ryb oraz SPA – wszystko po to, by goście czuli się jak najlepiej.
  3. Burj Al Arab Hotel w Dubaju – to hotel wyróżniający się na tle innych niezwykłą architekturą. Wzniesiono go na kształt żagla falującego na wietrze. Posiada dwupiętrowe apartamenty, w których goście znajdą wszystko czego potrzebują. Mogą też liczyć na doskonałą obsługę i całodobową opiekę. Oprócz standardowych atrakcji, do ich dyspozycji pozostają prywatny kamerdyner czy samochód z prywatnym kierowcą. Oczywiście hotel oferuje świetnie rozbudowane zaplecze gastronomiczno-rozrywkowe.
  4. The Westin Excelsior w Rzymie – usytuowany przy Via Veneto. Obiekt istnieje od 1906 r., a jego największą chlubą jest dwukondygnacyjny i największy we Włoszech apartament Villa La Cupola Suite, który niedawno odnowiono za bagatela 7 milionów dolarów! Urządzono go w staroświeckim stylu, który zdecydowano się połączyć z nowoczesnymi gadżetami i najnowszymi zdobyczami technologicznymi. Zapewnia wszelkie możliwe wygody – osoby, które się w nim zatrzymają mogą korzystać z prywatnego jacuzzi, sauny, sali fitness oraz jadalni. Na sam koniec dodamy tylko, że hotel wieńczy kopuła z ręcznie wykonanymi freskami. To miejsce naprawdę robi wrażenie!