Hotelowe lobby – nowoczesne i funkcjonalne

Hotelowe lobby – nowoczesne i funkcjonalne

Czym jest hotelowe lobby

Lobby hotelowe to bardzo interesująca przestrzeń, która bardzo często jest wykorzystywana na wiele ciekawych sposobów. Z jednej strony lobby hotelowe może pełnić funkcje związane z ogólnodostępną przestrzenią, w której każdy może usiąść i po prostu odpocząć, a z drugiej strony lobby hotelowe może działać jako wydzielona przestrzeń, w której oferowane są różnego rodzaju usługi.

recepcjaTo jak dane hotelowe lobby faktycznie wygląda zależy od bardzo wielu czynników. Należą do nich przede wszystkim czynniki związane z finansami hoteli, ze standardem hoteli, z dostępną przestrzenią, ogólnym projektem, designem i konkretnym pomysłem na wnętrze. Każdy hotel i każde lobby hotelowe będzie z natury rzeczy inne (oczywiście poza sieciówkami, których cechą charakterystyczną jest to, że mają elementy wspólne.)

Co ciekawe, trendy w usługach hotelarskich sposobach projektowania hoteli ciągle się zmieniają. Inaczej zatem będzie wyglądać hotelowe loby w hotelu, który został wybudowany w latach 70-tych a zupełnie inaczej hotelowe lobby w nowoczesnym budynku. Co więcej, w związku z inną zabudową inne będą także funkcje takiego lobby. Co można zatem robić w hotelowym lobby?

Hotelowe lobby – funkcje

W hotelowym lobby można przede wszystkim po prostu usiąść i odpocząć. Chodzi o to, że hotelowe lobby jest przecież ogólnodostępną przestrzenią i jako taka pełni najczęściej funkcje miejsca, w którym odpoczywamy lub w którym zatrzymujemy przed wejściem lub wyjściem z hotelu. Kiedy nasi znajomi załatwiają coś w recepcji my możemy po prostu usiąść i spędzić ten czas na przeczytaniu gazety lub na przejrzeniu poczty.

Co ciekawe, nie wszystkie jednak lobby są przeznaczone na wypoczynek czy też służą jako ogólnodostępna przestrzeń. Wiele z nich jest wykorzystywanych zupełnie inaczej.. to jak dane hotelowe lobby jest faktycznie wykorzystywane zależy w dużej mierze właśnie od standardu hotelowego. Mowa tutaj o poziomie świadczonych usług. W niektórych hotelach o dużej ilości gwiazdek dużą role odgrywa praktyczne i funkcjonalne zabudowanie hotelowego lobby. Mowa tutaj przede wszystkim o stworzenie wydzielonych przestrzeni na hotelowe kawiarnie, restauracje, kącik prasowy czy kącik gdzie można skorzystać z Wi-Fi. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że w takim hotelowym lobby chce się po prostu przebywać, a więc mamy tutaj stosunkowo duża ilość gości.

Warto zatem postawić na oryginalne, a jednocześnie funkcjonalne zagospodarowanie lobby  w ten sposób wyróżnić hotel. Goście z pewnością to docenią i będą chcieli spędzać czas i wydawać pieniądze właśnie w tak urządzonym hotelu.