Hotel Warszawa

Hotel Warszawa

Hotel Warszawa – który wybrać, planując wycieczkę do Muzeum Narodowego?

Muzea, pałace i zamki od lat fascynują miłośników historii. Są także stałym punktem wycieczek szkolnych. Wycieczka, której celem jest wizyta w każdym warszawskim muzeum, wiąże się z koniecznością rezerwacji dłuższego pobytu. Dlaczego? Dlatego, iż muzeów, pałaców i zamków w Warszawie jest bardzo dużo – nie sposób wszystkich odwiedzić w ciągu jednego dnia. Rezerwujemy więc hotel Warszawa i dopiero wtedy udajemy się na tournée po muzeach, spośród których najchętniej odwiedzanym jest Muzeum Narodowe.

Muzeum Narodowe w Warszawie

Muzeum Narodowe w Warszawie, jedno z najstarszych polskich muzeów sztuki, zostało założone w 1862 roku jako Muzeum Sztuk Pięknych. W 2012 roku obchodziło 150 rocznicę istnienia. Siedzibę Muzeum, czyli znany dziś modernistyczny gmach, wniesiono w latach 1927–1938. Muzeum Narodowe w Warszawie ma cztery oddziały: Muzeum Plakatu w Wilanowie, Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim i Muzeum w Nieborowie i Arkadii. Zbiory liczą około 830 tys. dzieł sztuki polskiej i światowej różnego rodzaju i z różnych epok – od antyku do współczesności. Zbiory obejmują malarstwo i rzeźbę, rysunki i ryciny, fotografie, numizmaty oraz przedmioty sztuki użytkowej, a także wzornictwo.

Zwiedzanie Muzeum Narodowego

Opuszczając rano hotel Warszawa musimy przygotować się na wielogodzinną wędrówkę po Muzeum Narodowym. Wielotysięczne zbiory to nie tylko wystawy stałe, ale też wystawy czasowe. Muzeum czynne jest od godziny 1000 ( z wyjątkiem poniedziałków, kiedy to nie można go zwiedzać). Bilety nie są wyjątkowo drogie, ale warto zauważyć, że wtorek jest dniem, w którym wstęp do galerii stałych jest bezpłatny. Można zwiedzać z przewodnikiem bądź samodzielnie, a zainteresowani mogą zdecydować się również na udział w warsztatach.

Lokalizacja Muzeum a hotel Warszawa

Muzeum Narodowe w Warszawie położone jest w centralnej części miasta, podobnie jak Muzeum Fryderyka Chopina. Dokładny adres to al. Jerozolimskie 3. Do Muzeum można dojechać tramwajami lub autobusami, bądź dotrzeć pieszo z pobliskiego hotelu. W pobliżu znajduje się Residence St. Andrew’s Palace – bardzo popularny i wyjątkowo komfortowy hotel Warszawa. Dogodna lokalizacja pozwoli nie tylko na sprawne dotarcie do Muzeum Narodowego ale także szeregu innych obiektów, zlokalizowanych z centralnej części miasta. Wakacje w Warszawie mogą być bardzo przyjemne. To idealny czas na zwiedzenie miejsc, do których z powodu nawału obowiązków nie możemy dotrzeć w innych okresach roku.