Hotel Warszawa a ilość gwiazdek i oferowany standard

Hotel Warszawa a ilość gwiazdek i oferowany standard

O tym, jakich standardów i poziomu obsługi można spodziewać się w hotelu, „informują” gwiazdki. Warto jednak zauważyć, że  nie istnieje jeden ogólny system klasyfikacji, więc przy wyborze obiektu noclegowego nie należy opierać się jedynie na nich. Niemniej mogą okazać się bardzo pomocne i ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji. Dlatego postanowiliśmy wyjaśnić, co oznacza konkretna liczba gwiazdek. Być może to pozwoli wam wybrać idealny hotel Warszawa na służbowy lub wakacyjny wyjazd.

Hotel Warszawa – kategoryzacja pod względem gwiazdek

  • Hotel jednogwiazdkowy – to obiekt świadczący podstawowy rodzaj usług. Oferowany standard nie jest zbyt wysoki, a wyposażenie pokoju podstawowe i dość skromne – obejmuje łóżko, szafkę nocną i lampkę, szafę, stolik/biurko, krzesła, lustro. Oczywiście zapewniony jest także dostęp do łazienki (może być oddzielna w każdym pokoju lub usytuowana na korytarzu). Jeżeli zaś chodzi o sam budynek to powinien być oświetlony, dysponować parkingiem dla gości, zapewniać dostęp do mediów oraz ciepłej i zimnej wody przez całą dobę. Z kolei podstawowa obsługa powinna obejmować m.in. budzenie na życzenie gościa, serwowanie dań, codzienne sprzątanie pokoi oraz wymianę pościeli i ręczników raz na 3 dni.
  • Hotel dwugwiazdkowy – zapewnia średni standard. Wyposażenie jego pokoi jest bardzo podobne do wyżej wymienionego, z tym że w każdym z nich powinien pojawić się telewizor lub klientom powinna zostać udostępniona sala, w której można oglądać telewizję. Co do samego budynku i jakości obsługi sprawa wygląda tak samo jak w przypadku hoteli jednogwiazdkowych, z tym że na terenie obiektu funkcjonuje jeszcze bar kawowy.
  • Hotel Warszawa trzygwiazdkowy – w Polsce zdecydowana większość hoteli to właśnie obiekty z trzema gwiazdkami. Gwarantuje nieco wyższy standard. Oprócz podstawowego wyposażenia w pokojach pojawiają się: telewizor, radio, telefon, zasłony/żaluzje/rolety, naczynia do picia, woda butelkowana oraz preparaty do czyszczenia odzieży i obuwia. Ponadto każda kwatera musi mieć osobną łazienkę i klimatyzację. Sprzątanie i wymiana ręczników oraz pościeli odbywa się codziennie. Poza tym goście mogą skorzystać z usługi prasowania, prania, czyszczenia ubrań i bielizny, pobudki, serwowania śniadań. Do ich dyspozycji pozostają także: restauracja, centrum osnowy biologicznej, bar kawowy i sale konferencyjne.
  • Hotel Warszawa czterogwiazdkowy – obiekty o wysokim standardzie, gdzie każdy pokój jest świetnie doposażony, ładnie urządzony i ma osobną łazienkę. Kwatery są wyciszone, klimatyzowane, a w każdej z nich obecne są sprzęty RTV oraz dostęp do internetu. Ponadto gość może skorzystać z szeregu usług, darmowego parkingu, restauracji, sal konferencyjnych, sauny, basenu, salonu SPA, siłowni i wielu innych atrakcji, które uprzyjemnią wypoczynek.
  • Hotel pięciogwiazdkowy – luksusowy i elegancko urządzony obiekt, które świadczy usługi na najwyższym poziomie i dysponuje szeroką paletą udogodnień (centrum odnowy biologicznej, restauracja, siłownia itp.). Spełni potrzeby najbardziej wymagających gości. Najczęściej tego rodzaju hotele są świetnie zabezpieczone (monitoring, alarmy), co zwiększa bezpieczeństwo gości oraz zlokalizowane w centrach miast.

Oczywiście hotel to nie jedyne miejsce, w którym możesz się zatrzymać w czasie podróży. Równie dobrze zamiast pokoju w hotelu Warszawa możesz wynająć luksusowe apartamenty (świetną ofertę znajdziesz na stronie residencestandrews.pl), które zapewnią ci wszelkie możliwe wygody. Ich ceny są dość przystępna, a oferowana jakość wypoczynku stoi na naprawdę wysokim poziomie.