Szukasz hotelu pracowniczego dla swojej ekipy? Sprawdź na co warto zwrócić uwagę szukając odpowiedniego miejsca.

Szukasz hotelu pracowniczego dla swojej ekipy? Sprawdź na co warto zwrócić uwagę szukając odpowiedniego miejsca.

W przypadku realizacji odleglejszych kontraktów codzienne dojazdy do miejsca wykonywania pracy, nie mają oczywiście większego sensu. Pracownicy traciliby cenne godziny na podróż, która ze względu na trudne do przewidzenia zdarzenia np. okoliczności i warunki drogowe – mogłaby się przeciągnąć. Każda godzina jest cenna. Dodatkowo długa jazda jest męcząca, to strata energii, mogłoby to negatywnie wpłynąć na efektywność wykonywanej pracy czy też na jej jakość. Zmęczeni pracownicy rozpoczynają pracę i nie wykonują jej na 100%? Kto może sobie na to pozwolić?

Warto także szczególnie podkreślić nie mniej istotny – aspekt ekonomiczny. Wynajmowanie noclegów pracowniczych na miejscu jest też zazwyczaj tańsze niż wynajęcie autobusu / busu i pokrywanie codziennych kosztów paliwa.

Jeżeli więc zsumujemy większe oszczędności oraz wypoczętych, gotowych do pracy od wczesnych godzin pracowników – wybór jest oczywisty. Szukamy hotelu.

Ponad wszelką wątpliwość w pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę lokalizację. Hotel powinien być zlokalizowany w pobliżu ważnych arterii komunikacyjnych i umożliwiać przez to bezproblemowy, szybki dojazd w dowolną część miasta jak i wyjechanie z niego. Dodatkowo warto, żeby w jego pobliżu znajdowała się infrastruktura komunikacji miejskiej, sklepy z podstawowymi produktami, ewentualnie restauracje.

Oprócz komfortowego i szybkiego dojazdu powinniśmy koniecznie zwrócić uwagę na to czy obiekt dysponuje bezpłatnym parkingiem dla gości. Parkingiem mieszczącym się oczywiście bezpośrednio na terenie obiektu. Musimy założyć, że pracownicy będą zostawiać w samochodach od czasu do czasu cenny sprzęt, a więc parking musi być bezwzględnie bezpieczny. To ważne.

Komfortowa, dobrze wyposażona kuchnia lub aneks kuchenny to kolejna istotna okoliczność determinująca wybór hotelu pracowniczego. Doskonale wiemy i rozumiemy to, że nasi pracownicy muszą się zregenerować przed kolejnym dniem pracy, dlatego bezwzględnie muszą mieć możliwość przygotowania wartościowego posiłku. Szukajmy informacji o wyposażeniu, naczyniach, garnkach, kuchenkach, lodówkach oraz oczywiście mikrofalówkach.

Atrakcyjna, negocjowalna cena przy dłuższym korzystaniu z oferty hotelu – to również bardzo ważne. Pamiętajmy, że noclegi dla naszych pracowników wynajmujemy na ogół raczej na dłuższy czas, dlatego powinniśmy otrzymać ofertę, która nie jest standardowa, ale uwzględnia rabat za dłuższe obłożenie miejsc.

Nielimitowany, darmowy internet przez Wi-fi. Chociaż operatorzy sieci komórkowych prześcigają się w propozycjach pakietów danych, powinniśmy zapewnić naszym pracownikom możliwość z jednej strony relaksu a z drugiej ewentualnej pracy, jeżeli oczywiście wymaga tego sytuacja. Przesłanie dodatkowej dokumentacji, rozmowa via Skype ze specjalistami, którzy zostali w firmie – internet jest bardzo ważny.

Warto także sprawdzić opinie o danym hotelu, np. te znajdujące się przy jego wizytówce w Google Maps. Szukasz hotelu pracowniczego na śląsku? Sprawdź koniecznie naszą propozycję.