Czym podróżować po Warszawie?

Czym podróżować po Warszawie?

Warszawa, jako stolica państwa, jest bardzo zatłoczonym miastem, w którym komunikacja miejska odgrywa bardzo dużą rolę. Na szczęście dla turystów – i mieszkańców również – jest ona dość wygodna i sprawnie opisana – na tyle, że można swobodnie się nią przemieszczać.

W mieście możemy poruszać się autobusami, tramwajami i metrem – na wszystkie środki komunikacji obowiązuje wspólny bilet, więc możemy przemieszczać się swobodnie bez względu na pojazd. Najszybszym środkiem komunikacji jest zdecydowanie metro, jednak możemy się nim przemieszczać jedynie na ograniczonym i niewielkim obszarze miasta. Dość sprawnie możemy poruszać się również tramwajem, najwolniejsze są niestety spowalniane przez korki autobusy. Z rejonu Starego Miasta czy Dworca Centralnego bardzo łatwo dostać się praktycznie w każdy zakątek miasta, co bardzo ułatwia zwiedzanie najpopularniejszych miejsc w stolicy. Warto zaopatrzyć się w mapkę komunikacji miejskiej w Warszawie lub w aplikację na telefon komórkowy, dzięki której szybko się odnajdziemy, kiedy zgubimy drogę. Przystanki jednak są dobrze opisane, co również pomoże nam trafić do celu.

Również nocą możemy sprawnie się poruszać po mieście – kiedy komunikacja zawiedzie, zawsze możemy liczyć na taksówki, które zawiozą nas do celu podróży. Trzeba się w tym wypadku jednak nastawić na spory wydatek, zwłaszcza kiedy odległość jest duża. Na pewno jednak poradzimy sobie z poruszaniem się po stolicy – w okolicy centrum możemy nawet dotrzeć do celu pieszo, a najlepiej kiedy mamy przewodnika czy kogoś znajomego mieszkającego w mieście – wtedy nie musimy martwić się zabłądzeniem.