Apartamenty hotelowe w Warszawie – dlaczego warto się w nich zatrzymać?

Apartamenty hotelowe w Warszawie – dlaczego warto się w nich zatrzymać?

Apartamenty hotelowe kojarzą się nam z luksusem i wysoką ceną, jaką trzeba zapłacić za ich wynajęcie. W rzeczywistości jednak koszty wcale nie są aż tak wysokie, a warunki wypoczynku w porównaniu do hosteli czy zwykłych pokoi hotelowych naprawdę świetne. Sama polecam tę formę noclegowania, ponieważ posiada mnóstwo zalet, o których napiszę nieco więcej właśnie w tym artykule. Zainteresowanych zapraszam do lektury dalszej części posta.

Dlaczego warto zatrzymać się w apartamentach hotelowych w Warszawie?

  • Zyskujemy większą przestrzeń, więc automatycznie komfort wypoczynku staje się dużo większy.
  • Duża powierzchnia apartamentu oznacza, że na jego terenie może nocować kilka/kilkanaście osób, zwłaszcza że posiada kilka sypialni.
  • Wynajmując apartament w kilka/kilkanaście osób opłatę za jego wynajęcie rozdzielamy między wszystkich, więc koszty najmu (na jedną osobę) stają się dużo niższe. Może się nawet okazać, że zakwaterowanie będzie nas kosztować mniej niż wynajęcie kilku pokoi w standardowym hotelu.
  • Zapewniamy sobie wygodę i dostęp do świetnie wyposażonej kuchni i łazienki. W apartamentach hotelowych w Warszawie często pojawia się sprzęt AGD i RTV, więc można samodzielnie przygotować posiłki, zrobić pranie lub w deszczowe dni pooglądać telewizję.
  • W cenę najmu lokalu wliczona jest obsługa hotelowa, sprzątanie itp., więc nie zaskoczą nas żadne dodatkowe koszty np. wypłata nadprogramowego napiwku osobie, która wniesie nasze walizki na górę.
  • Z racji tego, że większość apartamentów zlokalizowana jest w centrum miasta, zapewniamy sobie lepszy dostęp do komunikacji miejskiej i oszczędzamy czas, który trzeba by poświęcić na dotarcie w wybrane miejsce.
  • Nie musimy przejmować się sprzątaniem. Z reguły w cenę najmu wliczone jest codzienne sprzątanie, wymiana ręczników i pościeli.
  • Gwarantujemy sobie większą intymność. Raczej rzadko się zdarza, żeby do apartamentu zapukała pokojówka czy inny pracownik hotelu, chyba że gość sam poprosi o to, by przyszedł ktoś z obsługi.
  • Możemy skorzystać z mnóstwa atrakcji oferowanych/organizowanych przez hotel. Zwykle na terenie kompleksu znajdują się basen, sauna, salon piękności itp. Co więcej, z pewnością niedaleko znajdziemy też przytulne kawiarnie i butiki z markowymi ubraniami.