10 muzeów, które trzeba odwiedzić w Warszawie

10 muzeów, które trzeba odwiedzić w Warszawie
  1. Muzeum Narodowe – Założone w 1862 roku. Jest najstarszym muzeum sztuki w Polsce. Na jego zbiór składają się: obrazy, fotografie, ryciny, rzeźby, rysunki i numizmaty.
  2. Muzeum Powstania Warszawskiego – Otwarte w 60-tą rocznicę wybuchu powstania. Głównymi elementami muzea są fotografię w wielkich formatach. Zwiedzający, wędrując z jednej sali do następnej, przemierza przez chronologiczny ciąg wydarzeń warszawskiego zrywu narodowo-wyzwoleńczego.
  3. Muzeum Fryderyka Chopina – Założony w warszawskim Pałacu Ostrogowskich. Rozmieszczono go na czterech poziomach, łącznie piwnicą. Każdy z poziomów to inny okres w życiu i twórczości kompozytora. Więcej informacji o tym muzeum znajdziecie na stronie chopin.museum/pl.
  4. Muzeum Ewolucji – Powstało w 1888r. i jest najstarszym muzeum w Polsce i jednym z największych w Europie o tej tematyce.
  5. Muzeum Karykatury – Założone 1978 przez Eryka Lipińskiego. Obecny zbiór pracy wynosi ponad 13 tys.!
  6. Muzeum Geologiczne – Do zbiorów należą bogate kolekcje minerałów i skamieniałości, szkielety wymarłych zwierząt. W muzeum dowiemy się jak wyglądała transformacja „naszych” ziem na przestrzeni wieków. vc
  7. Muzeum Sportu i Turystyki – Założone w 1966 roku. Obecnie jest w posiadaniu ok. 45 tys. eksponatów, na które składają się: medale, plakietki, zdjęcia z olimpiad, flagi, sztandary, sprzęt sportowy minionych epok i wiele innych rzeczy, które zaciekawią każdego amatora sportu i turystyki.
  8. Muzeum Etnogaficzne – Otwarte w 1968 roku w salach Pałacu Kultury i Nauki. Zawiera ogromny zbiór skamieniałości, zebranych przez polskich badaczy na wyprawie na Pustynię Gobi. Wśród innych rodzimych akcentów są szczątki dinozaurów znalezione pod Opolem.
  9. Muzeum Historii Żydów Polskich Polin – Otwarte w 2013 na Muranowie. Znajduje się tam osiem tematycznych galerii, różnych koncepcyjnie, a jednak opowiadających o tysiąc letniej tradycji żydowskiej na ziemiach polskich.
  10. Zamek Królewski w Warszawie – Niekwestionowany zwycięzca wśród rzeczy, które trzeba zwiedzić będąc w Warszawie. Mury zamku skrywają wiele tajemnic, które przewodnik pomoże odkryć. Zwiedzający może poczuć atmosferę panującą tu od XIV wieku!